Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Skalping na wykresach Renko vs Range Bars

Grupa otwarta, poświęcona bezczasowym wykresom opartym na samej cenie bez uwzględnienia funkcji czasu. Wykresy typu Range bars, Renko itd.
Regulamin forum
Piszemy tutaj tylko i wyłącznie na tematy związane z tematyka grupy. Osoby zakładające wątki zobowiązane są do udzielania rzetelnych informacji oraz wsparcia mniej doświadczonym użytkownikom.
aretto
Przyjaciel forum
Posty: 413
Rejestracja: poniedziałek 22 maja 2017, 18:21
Lat na Forex: 3

Re: Skalping na wykresach Renko vs Range Bars

#21

Post autor: aretto »

YoungD pisze:Zakres nie jest dlugi wstecz, jesli odpalimy na podstawie m1 wykres to mozna odpalic chyba 3 miesiace wstecz, ale szybkosc to zaleta!!
Będzie dalszy ciąg testów?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Nowa stopka 2019r.
Awatar użytkownika
YoungD
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: niedziela 13 lis 2016, 13:12
Lat na Forex: 10

Re: Skalping na wykresach Renko vs Range Bars

#22

Post autor: YoungD »

aretto pisze:
YoungD pisze:Zakres nie jest dlugi wstecz, jesli odpalimy na podstawie m1 wykres to mozna odpalic chyba 3 miesiace wstecz, ale szybkosc to zaleta!!
Będzie dalszy ciąg testów?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Hej, ja korzystam z demo protrader do renko często, ale nic nie testuje...

Pozdrawiam


DZIENNIK MEDIAN RENKO I M30 INTRADAY SWING:

viewtopic.php?f=9&t=1953
Awatar użytkownika
YoungD
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: niedziela 13 lis 2016, 13:12
Lat na Forex: 10

Re: Skalping na wykresach Renko vs Range Bars

#23

Post autor: YoungD »

Witam,

odświeżam temat.

Pojawiło się bardzo ciekawe narzędzie do mt4, które udostepnił jeden z uzytkowników forex factory.
Podaje linka do wątku, mam nadzieję, że nie jest to łamanie regulaminu, najlepiej jak każdy przeczyta początkowy post, bo funkcji jest sporo. Od siebie z praktyki napiszę tylko, że wrzucamy EA do Expertów i do wskażników indyka , który odpala panel zarządzania wykresem. W panelu sporo funkcji, pod przyciskami 1-6 można zapisać rożne rodzaje i konfiguracje wykresu. Ciekawe jest tez to, że gdy na wykres, z którego tworzymy renko np. EURUSD M1 wrzucimy inny np. USDJPY M1 Ea od razu odpali nam wykres ujka renko.
Dodatkowo jest opcja Dynamic, gdzie mozna ustawić, żeby zakres boxa dostosował się do ATR i odświeżał co wybraną ilość świeczek.

https://www.forexfactory.com/showthread.php?t=653664" onclick="window.open(this.href);return false;

Enjoy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


DZIENNIK MEDIAN RENKO I M30 INTRADAY SWING:

viewtopic.php?f=9&t=1953
Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Skalping na wykresach Renko vs Range Bars

#24

Post autor: Michał-fx »

YoungD pisze:Witam,


Podaje linka do wątku, mam nadzieję, że nie jest to łamanie regulaminu,
Spokojnie. U nas na forum mozesz wrzucac nawet linki do konkurencyjnych blogow, forum i nie bedzie z tym problemu.
Mamy jedna scene traderska i trzeba sie wspierac a nie dzielic miedzy soba na jednym podworku ;)
YoungD pisze: Dodatkowo jest opcja Dynamic, gdzie mozna ustawić, żeby zakres boxa dostosował się do ATR i odświeżał co wybraną ilość świeczek.
Ta funkcja mi sie bardzo podoba ;)


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

ODPOWIEDZ