Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Analizowanie wykresów RangeBars

Grupa otwarta, poświęcona bezczasowym wykresom opartym na samej cenie bez uwzględnienia funkcji czasu. Wykresy typu Range bars, Renko itd.
Regulamin forum
Piszemy tutaj tylko i wyłącznie na tematy związane z tematyka grupy. Osoby zakładające wątki zobowiązane są do udzielania rzetelnych informacji oraz wsparcia mniej doświadczonym użytkownikom.
ODPOWIEDZ
Usunięty użytkownik 207

Analizowanie wykresów RangeBars

#1

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

Witam :)

Wątek ten kieruję przede wszystkim do osób które inwestują w oparciu o wykres RangeBars :) Moje pytanie może zabrzmieć nieco dziwnie, no ale mówią że nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi, toteż je zadam ;) A zatem - w jaki sposób analizujecie wykres RB? Podchodzicie do niego w sposób klasyczny, tak jak do normalnego wykresu świecowego czyli najprostsza analiza techniczna, czy stosujecie tylko i wyłącznie mechanikę opartą na wskaźnikach? :)

Pytam, ponieważ od momentu kiedy ustawiłem range każdej świecy na 2 pipsy wykresy rysowane są tak klarownie, że aż trudno oderwać od nich wzrok, ale są sytuacje które trochę mnie gubią i zastanawiam się czy moje podejście jest właściwe ;) Chciałbym tu stosować klasyczne PA czyli formacje świecowe (a jest ich tutaj trochę - młotki, doji, wisielce, gwiazdy poranne i wieczorne, itd.), korekty ABC oraz obserwacja wyższych lub niższych dołków oraz szczytów, czyli generalnie to samo co grałem na normalnym wykresie świecowym :) I zastanawiam się jak to sobie usystematyzować - czy rzeczywiście da się tutaj zastosować czyste PA, czy lepiej skupić się na mechanicznym podejściu - jest sygnał ze świec to go po prostu gram i tyle, nie zwracając uwagi na resztę czynników ;)

Dodam że RB naprawdę solidnie mnie wciągnęły i nie chcę wracać do klasycznego wykresu - mam tutaj mnóstwo dobrych sygnałów, transakcje trwają krótko, no i przede wszystkim nie ma zbyt wiele szumu, jak nie raz ma to miejsce na zwykłym wykresie - poniższy screen dobrze to obrazuje ;)
rangebars.png




Pozdrawiam,
freakout 8-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#2

Post autor: Michał-fx »

Chwile czasu probowalem i testowalem wykresy RB jako kierunkowe zamiast wykresu m5 a wejscia na m1.
Nie mowie ze bylo zle ale wrocilem do standardowej m5 ;)
Co do interpretacji to stosowalem standardowe PA.
Najwiekszy plus to czysty ruch ceny bez czasu i bardzo lagodne, latwe w interpretacji wykresy.


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#3

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

Michał-fx pisze:Chwile czasu probowalem i testowalem wykresy RB jako kierunkowe zamiast wykresu m5 a wejscia na m1.
Nie mowie ze bylo zle ale wrocilem do standardowej m5 ;)
Co do interpretacji to stosowalem standardowe PA.
Najwiekszy plus to czysty ruch ceny bez czasu i bardzo lagodne, latwe w interpretacji wykresy.
no i właśnie o to zawsze mi chodziło :) mało szumów, konkretne sygnały i przede wszystkim szybkie transakcje :) wiem tylko że RB raczej nie da się połączyć z M5 lub M1 z prostej przyczyny - RB to range, M5 i M1 to czas ;) w ciągu 1 lub 5 minut na wykresie RB może zostać wyrysowanych kilka ładnych swingów, można zrobić kilka fajnych trejdów, a po tym czasie np. M5 zamknie się jako zwykła, byle jaka świeca :) z tego co zauważyłem to cena na wykresie RB chodzi w formie nieustannych korekt ABC, przerywanych raz na jakiś czas małą konsolą :) da się też zaobserwować jak pięknie i czysto cena wybija nowe szczyty i robi coraz to wyższe dołki - dobrze to widać po prawej stronie screena nr 2 ;)
eurusd1.png
eurusd2.png
RB to potęga, pokuszę się nawet o stwierdzenie że jest to swojego rodzaju Graal - możliwości są tutaj niemalże nieskończone, wystarczy tylko nauczyć się je odczytywać :) może ten specyficzny kształt świec trochę miesza, ale sądzę że jak się człowiek do niego przyzwyczai to da radę to ogarnąć :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
rafal_r
Przyjaciel forum
Posty: 451
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 19:22
Lat na Forex: 1,5

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#4

Post autor: rafal_r »

Tu nie ma co analizowac tylko miarka i do przodu:)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Mniej zastanawiania więcej trade'dowania!
Awatar użytkownika
rafal_r
Przyjaciel forum
Posty: 451
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 19:22
Lat na Forex: 1,5

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#5

Post autor: rafal_r »

freakout pisze:
Michał-fx pisze:Chwile czasu probowalem i testowalem wykresy RB jako kierunkowe zamiast wykresu m5 a wejscia na m1.
Nie mowie ze bylo zle ale wrocilem do standardowej m5 ;)
Co do interpretacji to stosowalem standardowe PA.
Najwiekszy plus to czysty ruch ceny bez czasu i bardzo lagodne, latwe w interpretacji wykresy.
no i właśnie o to zawsze mi chodziło :) mało szumów, konkretne sygnały i przede wszystkim szybkie transakcje :) wiem tylko że RB raczej nie da się połączyć z M5 lub M1 z prostej przyczyny - RB to range, M5 i M1 to czas ;) w ciągu 1 lub 5 minut na wykresie RB może zostać wyrysowanych kilka ładnych swingów, można zrobić kilka fajnych trejdów, a po tym czasie np. M5 zamknie się jako zwykła, byle jaka świeca :) z tego co zauważyłem to cena na wykresie RB chodzi w formie nieustannych korekt ABC, przerywanych raz na jakiś czas małą konsolą :) da się też zaobserwować jak pięknie i czysto cena wybija nowe szczyty i robi coraz to wyższe dołki - dobrze to widać po prawej stronie screena nr 2 ;)
eurusd1.png
eurusd2.png
RB to potęga, pokuszę się nawet o stwierdzenie że jest to swojego rodzaju Graal - możliwości są tutaj niemalże nieskończone, wystarczy tylko nauczyć się je odczytywać :) może ten specyficzny kształt świec trochę miesza, ale sądzę że jak się człowiek do niego przyzwyczai to da radę to ogarnąć Obrazek
To nie są świece tylko zakres ceny musisz odłaczyć sie od Matrixa i tyle reset total:)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Mniej zastanawiania więcej trade'dowania!
Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#6

Post autor: Michał-fx »

Mi bylo ciezko sie przestawic z samym wchodzeniem w trady.
Ja wchodze glownie ze zlecenia stop a na rb albo trzeba z palca, ewentualnie limit.
Owszem sa takie momenty ze daloby sie wejsc z stopa ale duzo rzadziej niz na standardowym wykresie cenowym bo cena jest juz po prostu na nastepnym barze.
Testuj i moze cos ciekawego wykminisz.


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

Awatar użytkownika
rafal_r
Przyjaciel forum
Posty: 451
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 19:22
Lat na Forex: 1,5

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#7

Post autor: rafal_r »

Ja już teraz wiem kiedy wejść w trade na RB bo wiem jakie mam oczekiwania i odpowiednie narzędzie które mi w tym pomaga a co masz na myśli standardowy wykres ceny ?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Mniej zastanawiania więcej trade'dowania!
Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#8

Post autor: Michał-fx »

Standardowy czyli ten co mamy udostepniony poprzez mt4 czyli z czasem oraz zmiana wartosci ceny.


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#9

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

dopiero teraz, po dłuższym przyjrzeniu się jednemu ze screenów zauważyłem coś, co daje nadzieję na zastosowanie PA ;)
eurusd1.png
skoro więc mamy klasyczne formacje cenowe, to na pewno da się zastosować wszystko co jest związane z PA :) może delikatną pomocą byłby jakiś wskaźnik który zaznaczałby poziomy SR lub strefy SD w oparciu o świece RB, bo te przeznaczone dla zwykłego wykresu świecowego na niewiele się tu zdają ;) ewentualnie jakieś LT czy cuś... trzeba kombinować bo jestem blisko :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#10

Post autor: Michał-fx »

Spróbuj pokombinowac z fraktalami ktore wskaza Ci potencjalne opory.
A moze ten wskaznik Ci pomoze wskazujac strefe wyciagnieta z fraktala :
Dadas_Fractal_Fishing.mq4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

ODPOWIEDZ