DreamTeamExpert - Autorskie warsztaty poświęcone zarabianiu na rynku Forex za pomocą Ekspertów (EA). Gwarantowane bardzo cenne rady, wskazówki oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Zaproszeni są wszyscy, którzy dzielą pasję sukcesywnego zarabiania na rynkach lewarowanych razem z portalem sTrader. Zobacz więcej >>

Rozstaw siatki w gridzie

Wszystko co dotyczy niebezpiecznych styli inwestycyjnych
ODPOWIEDZ
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 892
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 13 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Rozstaw siatki w gridzie

#1

Post autor: Kulfon »

Elo <cafaniak>

Nie mam predyspozycji do pisania pięknych tematów, ale chciałbym rozpocząć temat jak dotąd nie rozwinięty na forum. Mianowicie chodzi o rozstaw siatki w metodzie gridowania.

Zastanawiam się, co należy zbadać na danym walorze, aby ustawić odpowiednią siatkę.

Wiadomo, że jednym z elementów jest posiadany kapitał. Im większe środki na koncie, tym rozstaw siatki może być węższy, a to też powinno generować większe zyski. Im środki mniejsze, tym rozstaw musi być szerszy.

Ciekaw jestem, czy można to ustalić jakoś na podstawie ATR, charakterystycznych korekt dla danego waloru, a może są jeszcze jakieś inne opcje.

Zauważyłem, że najwięcej kłopotów mam podczas silnych impulsów, szczególnie po NFP. Może jedna z metod powinno być właśnie wycofywanie się z rynku, kiedy zbliżają się publikacje, które mogą wpłynąć na ponadprzeciętne ruchy.


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
Awatar użytkownika
irfx
Zasłużony
Posty: 2864
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 19:27
Lat na Forex: 4
Liczba podziękowań: 4 razy
Otrzymano podziękowania: 6 razy

Re: Rozstaw siatki w gridzie

#2

Post autor: irfx »

Wg mnie podstawowa kwestia....nawet ważniejsza niż mnożnik martyngału :)
Dlaczego?
Ponieważ w ten sposób określamy czułość naszego systemu gridowania czyli kiedy wchodzimy. Co z tego, że mamy wejście co 10 pipsów jak średni impuls kilkudniowy wynosi 100 pipsów i szybko dojdziemy do 9 levela :D Teoretycznie każda zawrotka spowoduje, że szybko zamkniemy siatkę ale nie mamy co do tego pewności, że ta zawrotka nastąpi.

Kiedyś trejdowałem ze standardową siatką 30 pipsów dla audusd, nzdusd i eurusd. Później stosowałem 60 pipsów a z pół roku temu dopisałem opcję ADR i siatka ustala się w zależności od ADR z 20 okresów na wykresie dziennym. W rzeczywistości wygląda to tak, że siatka oscyluje tak wokół 60 pipsów, z odchyłami od 50 do 80 pipsów.

Miałem też dawno temu grida na eurusd co 5 pipsów :D Działało przez całe wakacje podczas konsoli i wywaliło we wrześniu jak tylko zaczął się trend :)


"Therefore, use every mistake as a stepping stone to progress; analyze each mistake you make and the cause of every loss, in order to avoid repeating the same error in future" - W. Gann, 1923.
IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 892
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 13 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Re: Rozstaw siatki w gridzie

#3

Post autor: Kulfon »

Zrobiłem sobie taką tabelkę grozy, chyba po to, żeby wystraszyć samego siebie ;)
Tylko raz broniłem się na 7 poziomie, przy siatce 100pipsów. Edek lubi robić większą korektę po około 600-700 pips, więc przygotowalem sobie taką tabele w rozstawie siatki miedzy 60-90pips. Nie wygląda to zachęcająco. Jeszcze warto by policzyć ile pips potrzeba przy roznych rozstawach, by zamknąć na +1
W tabeli mikroloty x10. Mnoznik x1.5
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
fxpleyer123
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 11:23
Lat na Forex: 5
Liczba podziękowań: 1 czas
Otrzymano podziękowania: 23 razy

Re: Rozstaw siatki w gridzie

#4

Post autor: fxpleyer123 »

Ja bardziej bym był zainteresowany wątkiem "piramidowanie w zysku" <cafaniak> Co chcesz tym ATR ustalać ? bo nie wiem o co chodzi by powiązać go z korektami. Co do danych to sa co drugi dzień praktycznie, ja na nich nie wychodzę jesli jestem w pozycji raz szarpnie tak że SL będzie większy od planowanego a czasem wywali mocno w górę i będzie większe TP więc w sumie to się bilansuje . Jeśli miał bym wybrać którąś tabelkę to tylko prawy dolny róg :D Choć ja gridu nie polecam.


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 892
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 13 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Re: Rozstaw siatki w gridzie

#5

Post autor: Kulfon »

O własnie, piramidowanie zysku. Też ciekawy temat. Już kiedyś wspominałem, że dokładamy do straty, a w drugą stronę piramidy nie budujemy - ja w sumie nie wiem jak. Coś tam w skalpie próbuje, ale to... ach, szkoda strzepic ryja :mrgreen:


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
ODPOWIEDZ