Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Inne ustawienia SQ

Moderatorzy: kulasinho, Moderatorzy lokalni

ODPOWIEDZ
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5708
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 52 razy
Otrzymano podziękowania: 20 razy
Kontakt:

Inne ustawienia SQ

#11

Post autor: JustDarro »

Witam

A za jakie okresy? Nie ma co pchać się w każdą parę bo dane są często skopane.

Pozdrawiam


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
Awatar użytkownika
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5708
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 52 razy
Otrzymano podziękowania: 20 razy
Kontakt:

Re: Inne ustawienia SQ

#12

Post autor: JustDarro »

Witam

No dawać Panowie, robimy ruch w tym temacie. Mamy okazję stworzyć zupełnie nowe Workflow 2019, tym bardziej że wiele kwestii jest jak najbardziej logiczne. Trzeba zebrać wszystko w punktach i zaczynamy pracę z nowymi ustawianiami.

Pozdrawiam


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
Awatar użytkownika
kulasinho
Moderator globalny
Posty: 1564
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 14:13
Lat na Forex: od 2011
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Inne ustawienia SQ

#13

Post autor: kulasinho »

Darro pisze: wtorek 23 kwie 2019, 22:15 Witam

A za jakie okresy? Nie ma co pchać się w każdą parę bo dane są często skopane.

Pozdrawiam

@Darro robimy tak jak pokazał @Relax czyli od początku danych (często jest to 2003 rok w zależności od pary) do 03.01.2019
Wiem, że przerabialiśmy już ten temat i te dane pozostawiają wiele do życzenia, ale @Relax też na takich robił i mu to jednak wyszło. Nie zmieniajmy tego póki co. Takie jest moje zdanie.
U mnie wygląda to tak:
screen1.jpg
Darro pisze: środa 24 kwie 2019, 11:45 Witam

No dawać Panowie, robimy ruch w tym temacie. Mamy okazję stworzyć zupełnie nowe Workflow 2019, tym bardziej że wiele kwestii jest jak najbardziej logiczne. Trzeba zebrać wszystko w punktach i zaczynamy pracę z nowymi ustawianiami.

Pozdrawiam

Generacja już uruchomiona od wczoraj i do jutra będę miał pierwszą paczkę. Jutro zaczynam odfiltrowywać zgodnie ze wskazówkami:
screen 2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Repetition is the mother of skills
Awatar użytkownika
kulasinho
Moderator globalny
Posty: 1564
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 14:13
Lat na Forex: od 2011
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Inne ustawienia SQ

#14

Post autor: kulasinho »

Relax pisze: czwartek 18 kwie 2019, 20:50 Tutaj bedzie pokazany exel ale to juz nie dzisiaj ;)

Mam nadzieje ,ze jutro juz cos bedziecie mieli i napiszecie.

Z 30000 str zostały mi 3 które spełniają wszystkie warunki, o których powiedziałeś.
Niestety te słupki nie wyglądają za dobrze, więc wrzucam screeny jak i strategie do Twojej oceny.
Sugerując się wzorem, według mnie się nie nadają.

1.jpg
2.jpg
3.jpg


// mam kolejną STR z nowej paczki 20 tyś
4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Repetition is the mother of skills
Relax
Gaduła
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 21:30
Lat na Forex: 4

Re: Inne ustawienia SQ

#15

Post autor: Relax »

kulasinho pisze: piątek 26 kwie 2019, 19:33
Relax pisze: czwartek 18 kwie 2019, 20:50 Tutaj bedzie pokazany exel ale to juz nie dzisiaj ;)

Mam nadzieje ,ze jutro juz cos bedziecie mieli i napiszecie.

Z 30000 str zostały mi 3 które spełniają wszystkie warunki, o których powiedziałeś.
Niestety te słupki nie wyglądają za dobrze, więc wrzucam screeny jak i strategie do Twojej oceny.
Sugerując się wzorem, według mnie się nie nadają.


1.jpg2.jpg3.jpg
CHFUSD to ciezka para skoro uparles sie na nia to trudno ,ale sokoro sie uparles i te 3 pary przeszly wszystkie filtry to ja bym cala 3 na demo jednak wyslal , lub przynajmniej zostawil do momentu znalezienia lepszych.
Inna alternatywa to popracowac z tydzien nad lepszymi ustawieniami w ocenie na poczatek
1. Skoro nie ma na stop szukaj na limit
2 Zmiana danych np z wybranych ram czasowych na minutowe
3 Zmiana zysku w oos z 300 na inne
4.Zmien interwal

Kazda para jest inna i nie ma jednych ustawien na wszystko. Kombinowac panowie , dlatego wazne jest aby pracowac na jednej parze bo kazda ma swoje ustawienia tylko trzeba je znalezc.


Awatar użytkownika
kulasinho
Moderator globalny
Posty: 1564
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 14:13
Lat na Forex: od 2011
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Inne ustawienia SQ

#16

Post autor: kulasinho »

Relax pisze:
CHFUSD to ciezka para skoro uparles sie na nia to trudno ,ale sokoro sie uparles i te 3 pary przeszly wszystkie filtry to ja bym cala 3 na demo jednak wyslal , lub przynajmniej zostawil do momentu znalezienia lepszych.
Inna alternatywa to popracowac z tydzien nad lepszymi ustawieniami w ocenie na poczatek
1. Skoro nie ma na stop szukaj na limit
2 Zmiana danych np z wybranych ram czasowych na minutowe
3 Zmiana zysku w oos z 300 na inne
4.Zmien interwal

Kazda para jest inna i nie ma jednych ustawien na wszystko. Kombinowac panowie , dlatego wazne jest aby pracowac na jednej parze bo kazda ma swoje ustawienia tylko trzeba je znalezc.

Ok, to wysyłam te na rachunek demo w czasie rzeczywistym i niech sobie grają a międzyczasie przerobię jeszcze 2 paczki na tych samych ustawieniach i później będę zmieniał. Na bieżąco będę informował o postępach.


Repetition is the mother of skills
Relax
Gaduła
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 21:30
Lat na Forex: 4

Re: Inne ustawienia SQ

#17

Post autor: Relax »

kulasinho pisze: niedziela 28 kwie 2019, 13:02
Relax pisze:
CHFUSD to ciezka para skoro uparles sie na nia to trudno ,ale sokoro sie uparles i te 3 pary przeszly wszystkie filtry to ja bym cala 3 na demo jednak wyslal , lub przynajmniej zostawil do momentu znalezienia lepszych.
Inna alternatywa to popracowac z tydzien nad lepszymi ustawieniami w ocenie na poczatek
1. Skoro nie ma na stop szukaj na limit
2 Zmiana danych np z wybranych ram czasowych na minutowe
3 Zmiana zysku w oos z 300 na inne
4.Zmien interwal

Kazda para jest inna i nie ma jednych ustawien na wszystko. Kombinowac panowie , dlatego wazne jest aby pracowac na jednej parze bo kazda ma swoje ustawienia tylko trzeba je znalezc.

Ok, to wysyłam te na rachunek demo w czasie rzeczywistym i niech sobie grają a międzyczasie przerobię jeszcze 2 paczki na tych samych ustawieniach i później będę zmieniał. Na bieżąco będę informował o postępach.
Aha zapomnialem o najwazniejszym jak nie ma strategi na stalym sl to zmien na atr lub inny operator :D


Awatar użytkownika
kulasinho
Moderator globalny
Posty: 1564
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 14:13
Lat na Forex: od 2011
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Inne ustawienia SQ

#18

Post autor: kulasinho »

Relax pisze: niedziela 28 kwie 2019, 15:34
kulasinho pisze: niedziela 28 kwie 2019, 13:02
Relax pisze:
CHFUSD to ciezka para skoro uparles sie na nia to trudno ,ale sokoro sie uparles i te 3 pary przeszly wszystkie filtry to ja bym cala 3 na demo jednak wyslal , lub przynajmniej zostawil do momentu znalezienia lepszych.
Inna alternatywa to popracowac z tydzien nad lepszymi ustawieniami w ocenie na poczatek
1. Skoro nie ma na stop szukaj na limit
2 Zmiana danych np z wybranych ram czasowych na minutowe
3 Zmiana zysku w oos z 300 na inne
4.Zmien interwal

Kazda para jest inna i nie ma jednych ustawien na wszystko. Kombinowac panowie , dlatego wazne jest aby pracowac na jednej parze bo kazda ma swoje ustawienia tylko trzeba je znalezc.

Ok, to wysyłam te na rachunek demo w czasie rzeczywistym i niech sobie grają a międzyczasie przerobię jeszcze 2 paczki na tych samych ustawieniach i później będę zmieniał. Na bieżąco będę informował o postępach.
Aha zapomnialem o najwazniejszym jak nie ma strategi na stalym sl to zmien na atr lub inny operator :D

ok, też to sprawdzę.


Repetition is the mother of skills
Awatar użytkownika
kulasinho
Moderator globalny
Posty: 1564
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 14:13
Lat na Forex: od 2011
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Inne ustawienia SQ

#19

Post autor: kulasinho »

Mam kolejną nową STR z paczki tym razem mniejszej bo 20 tyś.
Screen + STR dorzucone do tego samego posta co wcześniej: https://www.forum.forexcity.pl/viewtopi ... 353#p41353
Generuję teraz mniejszą paczkę bo 10 tyś która powinna mieć lepszą jakość. Sprawdziło się to przy przejściu z paczki 30 tyś na 20 tyś.


Repetition is the mother of skills
Awatar użytkownika
endriu11111111
Zasłużony
Posty: 1855
Rejestracja: wtorek 10 lut 2015, 21:58
Lat na Forex: od 2007.
Liczba podziękowań: 15 razy
Otrzymano podziękowania: 4 razy

Re: Inne ustawienia SQ

#20

Post autor: endriu11111111 »

kulasinho pisze: niedziela 28 kwie 2019, 18:47 Mam kolejną nową STR z paczki tym razem mniejszej bo 20 tyś.
Screen + STR dorzucone do tego samego posta co wcześniej
.
Jakby ktoś miał ochotę to niech przerzuci te str do mql.

U mnie roboty trochę odrobiły straty z mielonki w konsolach na edku (edek się trochę ruszył) i prawie są na zero.

Mam 6 strategii na demo, to z 4 bym wymienił, na tą nową koncepcję. Chętnie zobaczyłbym jak to wychodzi w praktyce.

Założyłbym przy okazji nowe konto demo i podłączył to pod FXBlue, żeby podgląd był ogólnodostępny.


Statement for endriu11111111
https://www.fxblue.com/users/endriu11111111
ODPOWIEDZ