Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Inne ustawienia SQ

Moderatorzy: kulasinho, Moderatorzy lokalni

ODPOWIEDZ
silverarrow
Stały bywalec
Posty: 217
Rejestracja: czwartek 26 lut 2015, 15:14
Lat na Forex: 2

Re: Inne ustawienia SQ

#41

Post autor: silverarrow »

W SQ4 jest opcja by program od razu przy tworzeniu sprawdzał strategie na innych danych niż generowane. Generujesz na ramach czasowych ale do databanku wchodzą tylko te które spełniają warunki dla danych minutowych lub tickowych


PiotrW
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 06:36
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Inne ustawienia SQ

#42

Post autor: PiotrW »

Jasna rzecz. Pytanie jest takie - jaka jest filozofia generowania strategii? O ile w SQ3 to chyba jest tak, że ustawia się pośredni filtr i czeka, że program ze strategii wygenerowanych, które tym filtrem przejdą wykombinuje genetycznie jakieś dużo fajniejsze rzeczy, co jak gdyby usprawiedliwia mało restrykcyjne ustawienie filtra oceny, o tyle w SQX to już nie wiem. Luboslav wskazywał zawsze na ogromną szybkość programu (czyli ilość strategii wygenerowanych w czasie) - w stosunku do SQ3 właśnie poprzez opcję generacji na wybranych ramach i wrzucania do banku strategii sprawdzonych na idokładniejszych już danych. Ale ich jest niewiele - czyli zasobu do prowadzenia ewolucji też jest niewiele. Oczywiście wszystko jest na pewno kwestią ustawień ale możliwości jest tyle, że jak widać na razie kiepsko.


Awatar użytkownika
kulasinho
Moderator globalny
Posty: 1564
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 14:13
Lat na Forex: od 2011
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Inne ustawienia SQ

#43

Post autor: kulasinho »

PiotrW pisze: wtorek 21 maja 2019, 19:34 Witam,

ja popełniłem błąd przy generowaniu na wybranych ramach czasowych i to był jedyny raz, kiedy wydawało mi się - tak też napisałem w poście, iż wygenerowałem kilkanaście dobrych startegii na EURUSD H4. Po sprawdzeniu, wykryciu błędu i faktycznym teście na danych tickowych wszystko kosz.

Zacząłem generować na SQ3 na danych minutowych i na EURUSD dla H1, po dwóch ponad tygodniach doczekałem chyba 8 strategii, które puściłem na demo i w zeszłym tygodniu chyba 7 sztuk dla H4. No i z generacji na SQ4, gdzie w opcjach oceny ustawiłem dokładnie to, co chciałbym uzyskać, po kilku dniach miałem dla H1 8 sztuk jako takich strategii, które też puściłem na demo.

Moje spostrzeżenia są takie: Nic nie uzyskałem z generowania na wybranych ramach czasowych - przynajmniej dla H1 i H4. Bardzo dużo strategii byłoby nawet jako takich, gdyby nie filtr max. 100 USD straty. To co na wybranych ramach czasowych wygląda wspaniale, na danych tickowych klęska zupełna. No i generacja na SQ4 beznadziejna jeśli chodzi o ilość wygenerowanych strategii w stosunku do SQ3.

Także od 18 maja ruszyło łącznie 23 strategie a teraz powoli sprawdzę jeszcze generowamie dla D1, ale słabo to widzę.

pozdrawiam

Abstrahując od tego aspektu z wybranymi ramami czasowymi, czy udało Ci się osiągnąć zbliżone wyniki do tych, które pokazywał Relax?


Repetition is the mother of skills
PiotrW
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 06:36
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Inne ustawienia SQ

#44

Post autor: PiotrW »

Myslę, że tak. Powklejam zrzuty wyników wszystkich strategii.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


PiotrW
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 06:36
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Inne ustawienia SQ

#45

Post autor: PiotrW »

Cz.2.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


PiotrW
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 06:36
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Inne ustawienia SQ

#46

Post autor: PiotrW »

Cz.3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


PiotrW
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 06:36
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Inne ustawienia SQ

#47

Post autor: PiotrW »

Cz.4.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
kulasinho
Moderator globalny
Posty: 1564
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 14:13
Lat na Forex: od 2011
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Inne ustawienia SQ

#48

Post autor: kulasinho »

Super! Faktycznie wygląda to nieźle i efekt taki sam. Jak to wygląda w rzeczywistości na demo? Zawiera zyskowne transakcje?


Repetition is the mother of skills
PiotrW
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 06:36
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Inne ustawienia SQ

#49

Post autor: PiotrW »

Strategie wygenerowane na SQX grają od 18 maja, a te zrobione na SQ3 są na demo od 20 maja. na razie 18 transakcji zawarły tylko strategie z SQX, 3 wygrały a 11 przegrały - strata 100 USD.


Awatar użytkownika
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5708
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 52 razy
Otrzymano podziękowania: 20 razy
Kontakt:

Re: Inne ustawienia SQ

#50

Post autor: JustDarro »

Witam

Zgadam się w wielu kwestiach z Relaksem, chociażby odnośnie niektórych testów które sa nie tylko zbyteczne ale wprowadzają niepotrzebne zamieszanie a nawet nie powinny być stosowane. Natomiast same zielone słupki jeszcze o niczym nie świadczą. Pamiętajcie że SQ tworzy strategie na maksa dopasowane do historii która nie ma płynności. Moim zdaniem strategia która ma szansę zarabiać musi być jeszcze oparta o jakieś logiczne parametry. Według mnie powinien być korzystny RR, minimalna liczba transakcji w skali miesiąca, kwartału, roku, Profit factor na poziomie co najmniej 2.0, Drowdown 20% itp. Problem w tym ze ciężko coś takiego wygenerować. Przeglądając jednak screeny Piotra zauważyłem że niektóre strategie spełniają cześć wymagań np. str.36.10 wygenerowana w SQ3.... ;)

Czy mógłbyś Piotr wrzucić ten str. na forum...?

Pozdrawiam


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
ODPOWIEDZ