DreamTeamExpert - Autorskie warsztaty poświęcone zarabianiu na rynku Forex za pomocą Ekspertów (EA). Gwarantowane bardzo cenne rady, wskazówki oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Zaproszeni są wszyscy, którzy dzielą pasję sukcesywnego zarabiania na rynkach lewarowanych razem z portalem sTrader. Zobacz więcej >>

Inne ustawienia SQ

Moderatorzy: kulasinho, Moderatorzy lokalni

ODPOWIEDZ
endriu11111111
Zasłużony
Posty: 1855
Rejestracja: wtorek 10 lut 2015, 21:58
Lat na Forex: od 2007.
Liczba podziękowań: 15 razy
Otrzymano podziękowania: 4 razy

Re: Inne ustawienia SQ

#91

Post autor: endriu11111111 »

Relax pisze: środa 06 lis 2019, 10:18Nie wiem czy moge to zrobic , ale mam zamiar udostepnic swoje roboty wszystkim jak i co jest tutaj
.
Spoko kolego Relax. Jak widzisz my tutaj staramy się dzielić tym co tam kto wygeneruje, i cel jest taki, żeby wszyscy siedzący tutaj mieli dodatnie equity :). Jak nie będzie dla ciebie to problemem, to wrzucaj czym tam jesteś w stanie się podzielić.


Statement for endriu11111111
https://www.fxblue.com/users/endriu11111111
Relax
Gaduła
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 21:30
Lat na Forex: 4

Re: Inne ustawienia SQ

#92

Post autor: Relax »

endriu11111111 pisze: wtorek 05 lis 2019, 14:19 Takie moje luźne przemyślenia po "treningu" z parokrotnym generowaniem strategi (nie wiem czy koledzy się ze mną zgodzą, ewentualnie proszę o odniesienie się):
.
1.png
A z czym tu masz problem ?
Pamietaj ,ze zloto jest inaczej kwotowane i powinno byc 1000.
Nie wiem czy dobrze rozumie ale ja tam widze w ustawieniu max SL 120 ? Dajcie sie programowi rozbujać ustwia sie wiecej nawet 500. Pozniej w juz w testerze jako pierwszy test na wybranach ramach aby bylo szybciej sprawdzacie i wywalacie.
Co to za Konrad i co to za film ?


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
endriu11111111
Zasłużony
Posty: 1855
Rejestracja: wtorek 10 lut 2015, 21:58
Lat na Forex: od 2007.
Liczba podziękowań: 15 razy
Otrzymano podziękowania: 4 razy

Re: Inne ustawienia SQ

#93

Post autor: endriu11111111 »

Relax pisze: poniedziałek 11 lis 2019, 11:41Co to za Konrad i co to za film ?
.
Konrad - Kulashino nagrał taki filmik:

Odfiltrowywanie strategii by kulasinho (Relax)
https://youtu.be/t2nc0xGJil8
.
Generalnie chodzi mi o to kolego jakie masz ustawienia tego maksymalnego SL na poszczególnych tf np. dla Edka. Czy na h1 jest te 100 pipsów i na h4 też, czy na h4 masz więcej niż 100.


Statement for endriu11111111
https://www.fxblue.com/users/endriu11111111
IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Relax
Gaduła
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 21:30
Lat na Forex: 4

Re: Inne ustawienia SQ

#94

Post autor: Relax »

Ogladam filmik i blad jest w w 13 minucie filmu pkt 6 tam chodzi o OOS a na filmiku tlumaczone jest insample. Wazne jest tez jakie sa ustawienie w procesie generowania bo ja juz nie pamietam ale wy macie bardzo dlugi OOS ja chyba mialem 4-5 lat wiec to bedzie roznica.
Kolejne nieporozumienie 10 pelnych SL oznacza. Pelny SL = pelna kwota inwestycyjna w moim przypadku bylo to 30 usd jezeli jest nawe 13 x SL a sl wyniosl 12 usd to taka strategia zostaje mniej wiecej 20 minuta nagranie.
Panowie zysku 300 usd ja szukalem i tak podalem w ostatnich 5 latach a na filmiku jest pokazane ,ze w 6.
Reszta jest ok

endriu11111111 pomysl z SL na 100 pipsow wpowstal z potrzeby sytuacji jezeli zainwestujesz w kazda tranzakcje np 10 usd a sl bedzie 150 pipsow to jak robot straci to namiesza w mm . W portfolio wszystkie strategie maja miec taki sam sl inaczej moze dojsc do sytuacji ,ze jedna strategia zarabia tyle co nastepna ma sl a tak byc nie moze . Jezlei ktos robi to dla siebie to moze ustawic nawet 200 byle by mu sie mm zgadzal ,ale w grupie wyjdzie balagan nie do wychwycenia.
Ja generalnie uwazam ,ze strategia bez znaczenia na jakim interwale nie powinna miec sl wiekszy jak 100 pipsow bo w takim momencie trudno mowic o skutecznosci ,dlatego pozniej jak wybieram strategie do gry i mam kilka strategi ktore graja blisko siebie to pierwszenstwo ma z nizszym sl.


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
ODPOWIEDZ