DreamTeamExpert - Autorskie warsztaty poświęcone zarabianiu na rynku Forex za pomocą Ekspertów (EA). Gwarantowane bardzo cenne rady, wskazówki oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Zaproszeni są wszyscy, którzy dzielą pasję sukcesywnego zarabiania na rynkach lewarowanych razem z portalem sTrader. Zobacz więcej >>

Analizowanie wykresów RangeBars

Grupa otwarta, poświęcona bezczasowym wykresom opartym na samej cenie bez uwzględnienia funkcji czasu. Wykresy typu Range bars, Renko itd.
Regulamin forum
Piszemy tutaj tylko i wyłącznie na tematy związane z tematyka grupy. Osoby zakładające wątki zobowiązane są do udzielania rzetelnych informacji oraz wsparcia mniej doświadczonym użytkownikom.
ODPOWIEDZ
rafal_r
Przyjaciel forum
Posty: 451
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 19:22
Lat na Forex: 1,5

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#11

Post autor: rafal_r »

freakout pisze:dopiero teraz, po dłuższym przyjrzeniu się jednemu ze screenów zauważyłem coś, co daje nadzieję na zastosowanie PA ;)
eurusd1.png
skoro więc mamy klasyczne formacje cenowe, to na pewno da się zastosować wszystko co jest związane z PA :) może delikatną pomocą byłby jakiś wskaźnik który zaznaczałby poziomy SR lub strefy SD w oparciu o świece RB, bo te przeznaczone dla zwykłego wykresu świecowego na niewiele się tu zdają ;) ewentualnie jakieś LT czy cuś... trzeba kombinować bo jestem blisko Obrazek
Musisz odłączyć sie od Matrixa:)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Mniej zastanawiania więcej trade'dowania!
Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#12

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

rafal_r pisze:
freakout pisze:dopiero teraz, po dłuższym przyjrzeniu się jednemu ze screenów zauważyłem coś, co daje nadzieję na zastosowanie PA ;)
eurusd1.png
skoro więc mamy klasyczne formacje cenowe, to na pewno da się zastosować wszystko co jest związane z PA :) może delikatną pomocą byłby jakiś wskaźnik który zaznaczałby poziomy SR lub strefy SD w oparciu o świece RB, bo te przeznaczone dla zwykłego wykresu świecowego na niewiele się tu zdają ;) ewentualnie jakieś LT czy cuś... trzeba kombinować bo jestem blisko Obrazek
Musisz odłączyć sie od Matrixa:)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
nie mam od czego się odłączać - to raz, a dwa - zawsze wszystko można zrobić po swojemu :P ;)


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#13

Post autor: Michał-fx »

A co to jest Matrix ? Przeciez na fx i kazdym wykresie cenowym mamy cene wyzsza, nizsza badz taka sama jak poprzednia (konsola) takze w czym problem ? Zbadac tendencje(trend) i z tym jechac caly czas majac przed soba wiedze ze impuls jest "silniejszy" niz korekta.


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
rafal_r
Przyjaciel forum
Posty: 451
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 19:22
Lat na Forex: 1,5

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#14

Post autor: rafal_r »

Będziesz dalej analizować...

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Mniej zastanawiania więcej trade'dowania!
IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#15

Post autor: Michał-fx »

Nie lubicie tego ? Ja lubie :)
Zreszta nie ma tradu bez analizy. Nawet rzut oka na wykres to juz jakas analiza. Mozg analizuje i rysuje scenariusze nawet o tym nie wiedzac ;)
To ze przylozyc miarke to juz analiza bo musisz zanalizowac gdzie trend a gdzie konsola.


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#16

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

Michał-fx pisze:Nie lubicie tego ? Ja lubie :)
Zreszta nie ma tradu bez analizy. Nawet rzut oka na wykres to juz jakas analiza. Mozg analizuje i rysuje scenariusze nawet o tym nie wiedzac ;)
To ze przylozyc miarke to juz analiza bo musisz zanalizowac gdzie trend a gdzie konsola.
dokładnie ;) ktoś mógłby powiedzieć że nie analizuje wykresu, ale tylko wtedy, gdyby po włączeniu MT4 odpalał trejdy na ślepo :)


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#17

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

jak się chce to wszystko można ;) :P
edek.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
laksior
Przyjaciel forum
Posty: 431
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 21:29
Lat na Forex: 6

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#18

Post autor: laksior »

freakout pisze:jak się chce to wszystko można ;) :P
edek.png
Jaka wielkość RB na tym screenie?


Pierwszego miliona się nie kradnie, pierwszy milion trzeba zarobić na Forex Tekst mojego kumpla: "Życie jest jak wykres, są impulsy i są korekty k...a" :D
IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#19

Post autor: Michał-fx »

Z tego co pisal freakout to 2 pipsy.


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#20

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

laksior pisze:
freakout pisze:jak się chce to wszystko można ;) :P
edek.png
Jaka wielkość RB na tym screenie?
2 pipsy :)


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
ODPOWIEDZ